Bús Edina volt a legjobb magyar Indiában

Szerző: Lotus Ladies Press

Fotó: a szerző

2013. december 3. 22:37

Kétszer is holland győzelem született Indiában az Ultima Queen's Cup-on, ahol a Lotus Ladies Cup versenyzői mutathatták meg, hogy mit tudnak.

Sheila Verschuur az időmérő edzésen is másodpercekkel gyorsabb volt a többieknél, és ezt a fölényét mindkét versenyen érvényre juttatta.
A két futam alapján a legjobb magyar Bús Edina lett, aki a vasárnapi versenyen a második helyen ért célba.

A lányok az indiai gyorsasági bajnokság betétfutamaként mutathatták meg magukat november 30-án és december 1-jén a Buddh International Circuit-en, ahol nemrégiben Sebastian Vettel a 4. világbajnoki címét is megszerezte.
A versenyzők a hátsókerék hajtású 136 lóerős Lotusokat ezúttal elsőkerék-hajtású Volkswagen Polo R Cup versenyautókra cserélték. A Volkswagen Motorsport által épített autókban 1.6-os motor dolgozik, 130 lóerős teljesítménnyel, de ami igazán különlegessé tette ezeket a gépeket, az az, hogy jobbkormányosak.